haber oku
Muhammed Uzunay Ankara Polatlı Grafik Tasarım - Armut.com

Atanamayan Öğretmenlerden Bakana Zor Sorular

admin ~ 15 Kasım 2016 ~ HABERLER ~ 176 Kez Görüntülendi.

atanamayanogretmenlerdensorular

*400 bin öğretmen adayı varken 650’ye tabi olan ve formasyonu olan memurların, alan sınavı ve eğitim bilimleri sınavına girmeden öğretmen olması doğru mu?

*Bütçede en büyük pay eğitime ayrılmış ise neden kadroluya değilde ücretli Öğretmene ihtiyacı var?

*Ücretli öğretmenlik sizce eğitimde kaliteyi ve istikrarı sağlar mı?

*2 yıllık mezunlarının formasyonsuz ücretli öğretmen olması eğitime ne gibi katkı sağlayabilir?

*Emeklilik yaşı geçmiş verimden düşmüş tek bahaneleri “çocuklarımızı özel okullarda okutuyoruz maaş yetmiyor” diyen öğretmenlerin derhal emekliliğe teşvikini sağlayacak ve bunların yerine askerliğini yapmış evlilik çağı geçmiş genç yeni nesil öğretmenlerin gelmesi için ne gibi çalışmalarınız yaptırımlarınız ve atılımlarınız mevcut?

*1300 tl askeri ücretle görev alan ücretli öğretmenlerin, siyaset torpili ile kamuda görev alan taşeron işçilerden (temizlikçi, şoför, hizmetli v.s) bir öğretmenin en az ilkokul mezunu bu çalışanlardan az maaş alması evrensel olarak vicdanen ve etiken ne kadar doğru?

*Bir semt te en az 7 okul var 2 cami var sayarsak neden en fazla kontenjan imam hatip MEZUNLARINA ayrılıyor?

*Alan ve eğitim sınavı varken örneğin Matematik branşı mezunu bir öğretmen adayının kpss sınavında Matematik,Tarih, coğrafya, Türkçe,Vatandaşlık, güncel bilgiler v.s bakılması sizce normal bir ölçüt ve değerlendirme mi?

*Halihazırda büyük bir yığılma yaşanan bölümlere neden hala öğrenci alımı yapılarak bu denklem ileriye dönük sistemde çıkılmaz duruma itiliyor?

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: