haber oku
Muhammed Uzunay Ankara Polatlı Grafik Tasarım - Armut.com

Fidel Castro’yu ve Che Guevera’yı Bilmeyen Yarışmacı,Bir Tarih Öğretmeni!

admin ~ 28 Aralık 2016 ~ HABERLER ~ 708 Kez Görüntülendi.

c0oarxrxeaaur0

ÜLKEMİZDEKİ EĞİTİM SİSTEMİNİN  GELDİĞİ SON NOKTA… ÇOCUKLAR BU VE BENZERİ ÖĞRETMENLERE TESLİM EDİLİYOR.YAZIK ÇOK YAZIK,BİR DE YÜKSEK LİSANS YAPIYORMUŞ.ÖNCE VİDEOYU İZLEYELİM SONRA SÖZLÜK CAMİASINDAN TEPKİLERİ OKUYALIM.

 

 

 

savunulacak değil alay edilecek insan.

insanların cahilliği, aptallığı, had bilmezliği ile de alay etmeyeceksek neyle edeceğiz? sokak röportajı olsa anlarım, o zaman “kimbilir nelerle uğraşıyor da haberleri takip edememiş zaar” denir de
kadın gayet bile isteye, bilmemkaç tane mülakattan geçerek oraya gelmiş. belli ki mesnetsiz bir “ben biliyorum” iddiası var.

cahillik, hadsizlik, görüldüğü yerde böcek gibi ezilesi, tiksinilesi bir şey. “ben çocuğumu yemek servis hariç yıllığı 50bin lira olan okula gönderiyorum, beni ırgalamaz” dersiniz, ama o cahillik karşınıza kadın sürücülerin yol vermeme huyu olarak çıkar. okumamışlığı, “bilmek zorunda değilim” kibrini yücelte yücelte bu hale geldik zaten.

sayesinde çocuğumu özel ve düzgün bir okula gönderebilmek için an itibarıyla para biriktirmeye başlıyorum.

bu tarih sorusu bile sayılmazdı. yani detay sormuyor adam son 50 yıla damga üstüne damga vurmuş, ölümü günlerce medyada yankılanmış, onlarca devletin ölümüne istinaden taziye yayınladığı, nev-i şahsına münhasır, efsanevi, adı tüm dünyada markalaşmış bir liderin adını çok ciddi sayıda detay vererek soruyor. bşr de joker kullanıyorsun. che diyor.

ya sen nasıl tekrar derse girecek, o maaşı cebine koyacaksın?

bak ben bunu nasıl yapabileceğinle ilgili sana bir fikir vereyim öğretmen;

– sosyal medyayı azalt, tv’yi evden kaldır.
– her gün okuma yapacağına kendini şartla.
– en azından 2 farklı ve karşıt haber kaynağını her gün takip et.

belki o zaman tamam ben bunca zaman kendimi geliştiremedim öylesine öğretmenlik yaptım ama artık hatamı anladım ve bak deniyorum işte motivasyonuna tutunup işine devam etme cesaretini kendinde bulabilirsin.

allah akıl fikir versin.

muğla üniversitesi’ndeki tarih bilimi hocalarına sormak istiyorum: lisans ve yüksek lisansta öğrencilerinize ne okutuyorsunuz allahaşkına? hiç mi dünyaya ilişkin araştırma ve analiz etme çalışmalarınız olmuyor? işiniz gücünüz osmanlıdan mı ibaret? bir yanıt verin allasen.

öğretmen olmasa bile ortalama bir yetişkinin bunu bilememesine “oha” derim.

öğretmen olup tarih öğretmeni olmasa bile bilememesine “yuhhh” derim.

hem tarih öğretmeni olup hem bilememesine “çüşşşş” derim.

hem %50 joker kullanıp hem tarih öğretmeni olup hem de bilemesine” yok artık ali sami” derim.

(bkz: bakın bu bir dramdır)

edit: theli ve venus uyardı. bir de tarih üstüne yüksek lisans yapmış. yok artık lebron james*

bitirme tezini de yakın küba tarihi üzerine falan yazmış olmasın?


Etiketler:

habere yorum yapın

“Fidel Castro’yu ve Che Guevera’yı Bilmeyen Yarışmacı,Bir Tarih Öğretmeni!” için 1 yorum

  1. Akif Tarın diyor ki:

    Milli Eğitim Bakanlığı, acilen onu görevden alsın yok yok milli Eğitim bakanı istifa etsin. Gerçek tarihle ve tüm dünya tarihi ile ilgilenen öğretmenler yetiştirecek öğretmenler yetiştirecek bir sistem kuracak birini bakan yapsınlar.
    Her öğretmen her beş yılda liyakat ve gelişen dünya ve bilime ayak uydurup, uydurmadığını denetlemek için sınav ve mülakata tabi tutulmalı. Geçmeyenler üniversite tekrarı cezası almalı.

Yorum yapın: