haber oku
Muhammed Uzunay Ankara Polatlı Grafik Tasarım - Armut.com

Mülakatta Torpile Tutuklama:Sendika Başkanı ve 9 Öğretmen Tutuklandı!

admin ~ 24 Aralık 2016 ~ HABERLER ~ 1619 Kez Görüntülendi.

torpil-listesi-whats-b04093cac379d7ad1e77

Aralarında Sendika Başkanı, Milli Eğitim Şube Müdürü, Okul Müdürü ve öğretmenlerin olduğu 9 eğitimci Fetö’den Tutuklandı.

Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe Başkanı, İlçe Mlli Eğitim Şube Müdürü ve 7 Öğretmen daha önce fetö operasyonunda gözaltına alınmıştı.

Mayıs ayında patlak veren Whatsapp skandalının ardından patlayan torpil listesi ortalığı karıştırmış, gözler başta Milli Eğitim Şube Müdürü olmak üzere çok sayıda eğitimciye çevrilmişti. Muğla’nın Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü E. Çe. ile Eğitim-Birsen Seydikemer İlçe Temsilcisi İ. D. tarafından hazırlandığı iddia edilen, müdür mülakatından önce kime ne puan verileceğini gösteren torpil listesi yanlışlıkla Whatsapp’dan paylaşılmış ve skandal ortaya çıkmıştı.

TUTUKLANDILAR

Cemaat operasyonu kapsamında göz altına alınanlar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar. Seydikemer Milli Eğitim Şube Müdürü E. Ç., Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İ. D. ile öğretmenler tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Murat Sökdü

Odatv.com

YÖNETİCİ YORUMU: ARKADAŞLAR BU KARARI EMSAL OLARAK GÖSTERİP KANITLARLA ŞİKAYETTE BULUNABİLİRSİNİZ.EĞER YETERLİ KANITINIZ VARSA TORPİL İDDİASINI MAHKEMEYE SUNABİLİRSİNİZ.EN KÖTÜ BİMER’E YAZIP GELEN SONUCA GÖRE HAREKET EDİN.

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: